Wydruk zdjęć z Kliszy, Kraków

Wydruk kliszy

W II poł XIX w. pojawiły się pierwsze klisze w dziedzinie fotografii. Były to szklane płyty w postaci negatywów, które służyły do fotografowania, a następnie reprodukcji zdjęć fotograficznych.

W dwudziestoleciu międzywojennym ta forma została jednak wyparta przez znacznie wygodniejsze w użyciu błony fotograficzne, które umożliwiały nie tylko wygodniejsze przechowywanie i obróbkę materiałów światłoczułych, ale i w aparacie fotograficznym wielu zdjęć z jednego ładunku.

Od tego momentu, pojęcie kliszy stało się również popularnym, potocznym (choć niezupełnie precyzyjnym) określeniem na materiały w postaci błony.
Pomimo jednak tego, iż dzisiaj żyjemy w XXI wieku, to wielu z nas lub naszych rodziców czy też dziadów posiada swoje zdjęcia na kliszach. Tam właśnie żyją wspomnienia. Jednak niejednokrotnie zdarza się, że z powodu biegnącego czasu, nasze klisze ulegają zniszczeniu, a wraz z nimi nasze piękne wspomnienia. Dlatego, aby temu zapobiec, zapraszamy do nas w celu wywołania zdjęć bądź ich zeskanowania. Dzięki temu zawsze będziemy mieli do ich łatwy dostęp.

Posiadamy profesjonalny sprzęt, dlatego nie bój się o swoje wspomnienia!

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług!