Skanowanie dokumentów w praktyce i w teorii

Skanowanie dokumentów czyli archiwizacja

Po co ktoś chce skanować dokumenty skoro ma je na papierze? Czasami trzeba wysłać dokument do Szwajcarii lub współpracującej firmy, bez naszej pieczątki lub podpisu często nie zostanie odebrana odpowiednio powaga naszych dokumentów. Czasami zdarza się, że urząd skarbowy, ZUS lub inna instytucja państwowa wymaga od nas wypełnienia dokumentów i odesłania z podpisem na maila, jeśli nie mamy podpisu certyfikowanego to tylko skan.

Archiwizacja dokumentów jest jednak najczęściej spotykanym powodem, nie ma to jak zagubić FV i martwić się przez następne 5 lat. Jeśli nasz dokument jest zeskanowany i leży sobie bezpiecznie na dysku twardym, w chmurze i/lub na pendrivie to możemy czuć się bezpieczni.

Teoria skanowania w Krakowie

Skaner to urządzenie pozwalające na odczytanie obrazu analogowego w wersji cyfrowej. Skanowanie dokumentów to przenoszenie treści zamieszczonych na papierze lub innym nośniku fizycznym do formy cyfrowej czyli zlepku kodu binarnego 0101010 itp.

Praktyka archiwizacji dokumentów

Skaner wykorzystuje do pracy wewnętrzne źródło światła czyli lampy o bardzo wysokim natężeniu. Zależnie od sprzętu i fizycznego nośnika, światło jest odbijane od nośnika i powraca do skanera lub przechodzi przez dokument lub zdjęcie na wylot. Czy to może uszkodzić nośnik fizyczny? zależy co jest nośnikiem…załóżmy, że ktoś będzie chciał na zeskanować własne oczy i sprawdzić jak mocne jest to strumień światła ze skanera. Zazwyczaj nie ma ochotników do takich wyczynów, często jednak ludzie skanują inne części ciała.

Ze światłem które przeszło lub zostało odbite od naszego nośnika radzi sobie przetwornik analogowo-cyfrowy i tak nasz dokument może trafić na skrzynkę pocztową szwajcarskiej firmy.